PŚ w Wiśle: Jakub Wolny z debiutem w drużynie za Horngachera, znamy skład Polaków na jutro

Jakub Wolny po raz pierwszy za kadencji Stefana Horngachera zaprezentuje się jutro w konkursie drużynowym. Austriacki trener podał już skład Polaków na jutrzejsze zawody, który poza debiutantem wypełnili Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła.

Po piątkowych skokach polskich zawodników w Wiśle, chyba nikt poza Dawidem Kubackim nie mógł być pewny udziału w jutrzejszym konkursie drużynowym. Popularny “Mustaf” dzięki osiągnięciu dwa razy 4 miejsca na treningach oraz 2 pozycji w kwalifikacjach wydaje się być liderem kadry, która wystąpi jutro z numerem 9 na starcie. Nie będzie jednak skoczkiem, który zaprezentuje się w naszej drużynie jako ostatni.

Skład drużyny brzmi odpowiednio: w pierwszej grupie Piotr Żyła, w drugiej Jakub Wolny, który zadebiutuje tym samym w konkursie drużynowym za kadencji Stefana Horngachera, w trzeciej wspomniany Kubacki, a jako ostatni 48 w kwalifikacjach Kamil Stoch.

W konkursie drużynowym w Wiśle weźmie udział 11 reprezentacji. O 15 na skoczni imienia Adama Małysza rozpocznie się seria próbna, a godzinę później pierwsza seria konkursowa. W niedzielę przed rywalizacją indywidualną, której start zaplanowano na 15, seria próbna zacznie się o 14.

Źródło: PZN/fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.