PŚ w Wiśle. Inauguracyjne kwalifikacje dla Emy Klinec. Dwie Polki w konkursie

fot. PZN

Słowenka Ema Klinec wygrała kwalifikacje inaugurujące zmagania w Wiśle. Drugie miejsce zajęła Silje Opseth, a trzecie Nika Kriznar. Do pierwszej serii konkursowej awansowały dwie Polki – Nicole Konderla oraz Kinga Rajda. 

fot. PZN

Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/2023 ruszyła wraz z treningami i kwalifikacjami kobiet w Wiśle. W rywalizacji o awans do pierwszej serii najlepsza okazała się Ema Klinec. Słowenka z 18 belki startowej uzyskała 128,5 m. Metr dalej przy lepszych warunkach wylądowała druga Norweżka Silje Opseth, która do zwyciężczyni kwalifikacji straciła 1,1 punktu. Trzecia była druga ze słoweńskich skoczkiń Nika Kriznar po próbie na 127 metr z 17 belki startowej (+4,2 punktu).

Czwarte miejsce zajęła triumfatorka klasyfikacji generalnej minionej zimy Marita Kramer. Austriaczka skoczyła na 121,5 metr. Piątkę zamknęła Katharina Althaus (122 m). Fantastyczną odległość uzyskała Frida Westman. Szwedka, skacząc z 20 belki, wylądowała na 130,5  metrze. Siódma była Eva Pinkelnig, ósma Ursa Bogataj, dziewiąta Josephine Pagnier, a dziesiąta Abigail Strate.

Awans do pierwszej serii konkursowej wywalczyły dwie Polki – Nicole Konderla i Kinga Rajda. Pierwsza z nich była 29., druga uplasowała się pięć lokat niżej. Niestety listę wyników zamknęła debiutantka Sara Tajner.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Obserwuj