PŚ w Wiśle. Hoerl na czele. Trzech Polaków z awansem

fot. sportsinwinter.pl

Jan Hoerl prowadzi po pierwszej serii konkursu indywidualnego w Wiśle. Czołową trójkę uzupełniają Stefan Kraft i Marius Lindvik. Do drugiej serii awansowało trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich jest Kamil Stoch, który plasuje się na dziewiątej lokacie.

fot. sportsinwinter.pl

Na półmetku konkursu w Wiśle prowadzi Jan Hoerl. Austriak wylądował na 121. metrze, co daje mu 0,3 punktu przewagi nad zajmującym drugą pozycję Stefanem Kraftem (120 m). Tuż za austriacką dwójką plasuje się Marius Lindvik. Czwarty jest Cene Prevc, piąty Markus Eisenbichler, a szósty Junshiro Kobayashi. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Karl Geiger, zajmuje siódmą lokatę ze stratą 6,8 punktu do lidera. Na ósmej lokacie plasuje się Johann Andre Forfang, a dziewiątej Kamil Stoch, który po skoku na 117. metr jest najlepszym z Polaków. Czołową dziesiątkę zamyka Pius Paschke.

Do drugiej serii nie awansował Halvor Egner Granerud. Norweg skoczył 102,5 metra i w tabeli wyprzedził wyłącznie Andrzeja Stękałę. Po swoim skoku zdyskwalifikowany został Domen Prevc.

Trzech Polaków w awansem

Poza Kamilem Stochem w drugiej serii swoje próby odda jeszcze dwóch Polaków. Na półmetku Piotr Żyła plasuje się na 25. pozycji ex aequo z Peterem Prevcem. Aleksander Zniszczoł jest 27. Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli rywalizację poza czołową trzydziestką. Na 32. miejscu konkurs zakończył Dawid Kubacki, a na 40. Paweł Wąsek. Reszta uplasowała się w piątej dziesiątce.

Pełne wyniki

Druga seria konkursu indywidualnego ma wystartować o 17:06.

Źródło: informacja własna