PŚ w Wiśle: Dziś treningi i kwalifikacje. 70 zawodników na inaugurację (lista startowa)

Już dzisiaj w Wiśle, odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w nowym sezonie zimowym 2018/2019. Na inauguracyjne konkursy Pucharu Świata przyjechało 70 zawodników z 15 krajów na świecie. Czy już dzisiaj któryś z zawodników zachwyci fanów sportów zimowych?

16 listopada 2018 r., to data niezwykle szczęśliwa dla wszystkich fanów skoków narciarskich. To właśnie w tym dniu kończy się ponad półroczna przerwa od zimowego szaleństwa. Już dzisiaj nasi ulubieńcy powrócą na skocznie, aby móc rywalizować i walczyć o kryształową kulę za sezon 2018/2019. Wisła po raz drugi zainauguruje sezon skoków narciarskich, a po raz siódmy Puchar Świata. W zeszłym roku sensacyjnym zwycięzcą konkursu indywidualnego został Junshiro Kobayashi. Japończyk wyprzedził będącego na drugim miejscu Kamila Stocha oraz trzeciego Stefana Krafta. W konkursie drużynowym triumfowała reprezentacja Norwegii, która jak się okazało podczas podsumowania w Planicy, na przestrzeni całego sezonu była najlepsza. Wówczas w tych zawodach reprezentacja Polski pod wodzą Stefana Horngachera zdobyła drugie miejsce, wyprzedzając Austriaków. Jak będzie tym razem? Mamy nadzieje, że wynik naszej ekipy będzie lepszy lub co najmniej powtórzony.


Obiektem zmagań skoczków narciarskich na najbliższy weekend będzie skocznia im. Adama Małysza o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 120 metrze (rozmiar 134 metry). Jej rekord na 139 metr przesunął Stefan Kraft podczas zawodów Pucharu Świata 2012/2013. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w styczniu 2017 r. stanął Kamil Stoch. Ogólnie, Polacy ex aeuquo z Norwegami i Austriakami najlepiej ze wszystkich reprezentacji radzą sobie na skoczni im. Adama Małysza. Każda z tych drużyn stała po 5 razy a podium. Czy doczekamy się podczas tego weekendu samodzielnego lidera tej klasyfikacji?

W kwalifikacjach wystartuje 70 zawodników, w tym 12 reprezentantów Polski. Pod biało-czerwoną flagą zobaczymy zatem: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękałę.

Pełna lista startowa kwalifikacji

Kwalifikacje poprzedzą dwie serię treningowe, które mają się rozpocząć o godz. 16:00. O 18:00 wystartuje runda oceniana. Transmisje z piątkowych zmagań na skoczni będzie można zobaczyć w całości w TVP sport (treningi i kwalifikacje). Od 17:15 na kanale Eurosport 1 rozpocznie się studio, a TVP 1 na kwalifikacje zaprasza od 17:55. Więcej informacji na temat transmisji można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.