PŚ w Wiśle: Dziś rusza sezon w skokach. Na początek kwalifikacje (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Już dzisiaj w Wiśle odbędą się kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu indywidualnego. Po raz kolejny inauguracja odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza (HS 134), gdzie o 18:00 zostaną rozegrane kwalifikacje.

fot. M. Rudzińska

Dotychczas zawody w na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle kojarzyły się z tłumami stojących pod skocznią kibiców. Tym razem zabraknie ich w Wiśle, jednak to nie powinno przeszkodzić skoczkom w rywalizacji. Wpływu na przebieg zaplanowanych na dzisiaj serii nie powinna mieć również temperatura powietrza, która w godzinach ich rozgrywania ma oscylować w okolicach 1°C.

Konkursy w Wiśle rozpoczną sezon już po raz czwarty. W zeszłym roku na podium konkursu indywidualnego znaleźli się Daniel-Andre Tande, Anze Lanisek oraz Kamil Stoch. Triumfatorami rywalizacji drużynowej zostali natomiast Austriacy, przed Norwegami oraz reprezentantami gospodarzy. Przedsezonowe wyniki wskazują, że i tym razem jest szansa na podobne zakończenie. Jednak czy tak się stanie, przekonamy się już w rozpoczynający się weekend.

Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w dzisiejszych kwalifikacjach jest Dawid Kubacki. Za jego głównego rywala uważają zdobywcę Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu – Stefana Krafta, którego obecna dyspozycja do tej pory pozostawała niewiadomą. O wysokie wyniki w ten weekend powalczą również Ryoyu Kobayashi, Markus Eisenbichler czy kolejny z reprezentantów Polski – Kamil Stoch.

Na starcie dzisiejszych kwalifikacji stanie 64 zawodników z 14 państw. Pierwszym zawodnikiem na liście startowej jest Jarosław Krzak. Jako ostatni na belce pojawi się Stefan Kraft. Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18:00 i będą transmitowane na antenach TVP i Eurosportu. Poprzedzą je dwie rundy treningowe – pierwsza z nich jest zaplanowana na 15:45.

Lista startowa treningów i kwalifikacji

Źródło: Informacja własna