PŚ w Wiśle: Dziś pierwszy konkurs indywidualny. Kto pierwszym liderem? (lista startowa)

To już dzisiaj rozpoczynamy indywidualne zmagania w Pucharze Świata skoczków. Wisła jest już gotowa na ostatni akt tego weekendu.

Sezon 2017/2018 w skokach narciarskich oficjalnie rozpoczęty, ale to dziś skoczkowie indywidualnie zmierzą się po raz pierwszy.  Na liście startowej zobaczymy m.in. broniącego kryształową kulę Stefana Krafta, Andreasa Wellingera, czy Daniela Andre Tande. Pojawią się oczywiście polscy skoczkowie z Kamilem Stochem na czele. Rywalizację rozpoczynać będzie Jakub Wolny. Na liście startowej widnieje siedem biało-czerwonych nazwisk. Kibice już zapełniają trybuny i będą dopingować zawodników.

W tym sezonie zimowym największą i chyba najbardziej kontrowersyjną nowością jest konieczność kwalifikowania się przed każdym konkursem wszystkich zawodników. Tym samym „znika” tzw. TOP 10, która mogła podchodzić do kwalifikacji jak do skoku treningowego. Właśnie dlatego w piątek kibice mogli oglądać wszystkich skoczków z światowej czołówki na starcie.

Przypomnijmy jak wyglądał koniec ubiegłego sezonu. Kryształowa kula powędrowała do Stefana Krafta, drugie miejsce należało się Kamilowi Stochowi, a podium dopełnił Daniel Andre Tande. W Pucharze Narodów najlepiej spisali się Polacy, którzy wyprzedzili drugich Austriaków i trzecich Niemców.

Skocznia w Wiśle jest gotowa na indywidualne zmagania. W nocy spadło dużo śniegu i dzięki temu zeskok jest zdecydowanie lepiej przygotowany do konkursu. Problemem może być wiatr, który najbardziej przeszkadza tuż za progiem. W przyszłym roku mają zostać tam zamontowane wiatrołapy. Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli na spokojne rozegranie serii konkursowych.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.