PŚ w Wiśle: Dziś konkurs drużynowy. Jak poradzą sobie Polacy? (lista startowa)

Po wielu miesiącach oczekiwania już dziś na skoczni imienia Adama Małysza zainaugurowana zostanie 42. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem pucharowe zmagania rozpoczną się od konkursu drużynowego. Czy Polacy ponownie zameldują się w pierwszej trójce?

Fot. Anna Felska

Od ostatniego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich upłynęło 256 dni. Jeszcze dłużej – bowiem aż 259 dni – musieliśmy czekać na zmagania drużynowe. Ostatnim, który cieszył się ze zwycięstwa w konkursie indywidualnym, był Kamil Stoch. W rywalizacji zespołowej 7 marca 2020 roku na skoczni Holmenkollbakken najlepiej spisała się ekipa Norwegii, bezpośrednio za którą uplasowały się reprezentacje Niemiec oraz Słowenii. Zawody te Polacy ukończyli tuż za podium.

Dotychczas konkursy odbywające się w Polsce kojarzyły się z niezwykle radosną atmosferą i tłumami kibiców gromadzących się pod skocznią. Niestety, ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, w tym roku sympatycy białego szaleństwa będą mogli dopingować swych ulubieńców niemal wyłącznie za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Na starcie dzisiejszych zawodów pojawią się reprezentanci dziewięciu krajów. Oznacza to, że do drugiej serii pierwszego w tym sezonie konkursu nie zakwalifikuje się zaledwie jedna drużyna. O zwycięstwo na skoczni im. Adama Małysza powalczą zawodnicy z: Rosji, Czech, Szwajcarii, Japonii, Słowenii, Polski, Norwegii, Austrii oraz Niemiec. Przypomnijmy, że w inauguracyjnych zawodach sezonu 2020/2021 polska ekipa zaprezentuje się w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisję z zawodów można śledzić między innymi w Eurosporcie 1, TVP Sport oraz TVP 1. Czy Biało-Czerwoni potwierdzą wysoką dyspozycję z wczorajszych kwalifikacji? Czy po raz czwarty z rzędu staną na podium zawodów inaugurujących pucharowe zmagania? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka godzin.

Lista startowa konkursu drużynowego

Źródło: informacja własna