PŚ w Wiśle: Drugie fenomenalne zwycięstwo Stocha

Kamil Stoch

W drugim konkursie indywidualnym w Wiśle zwycięzcą został nasz reprezentant Kamil Stoch. Zaraz za nim znalazł się Daniel Andre Tande, a podium dopełnił Domen Prevc.

W pierwszej serii najdłuższy skok należał do Kamila Stocha i Gregora Schlierenzauera, jednak to nasz reprezentant był liderem i uzyskał 142,2 pkt. Na drugim miejscu plasował się Domen Prevc, który do Polaka tracił prawie 6 pkt. Trzecie miejsce należało do kolejnego biało- czerwonego Macieja Kota (130m, 136,2 pkt.). Wysokie 4. miejsce po rocznej przerwie od skoków i wczorajszym pechowym 31. miejscu uzyskał Gregor Schlierenzauer. Niestety w tej serii jeśli chodzi o naszych reprezentantów dobrze spisał się jedynie Piotr Żyła, który zajmował 9. pozycję. O kolejne pucharowe punkty dziś nie powalczą: Dawid Kubacki (36. miejsce), Jan Ziobro (38. miejsce), Klemens Murańka (39. miejsce), Jakub Wolny (48. miejsce), Aleksander Zniszczoł (49. miejsce).

W serii finałowej po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się być Kamil Stoch, który po skoku na 128 m uzyskał najwyższą łączną notę 271,7 pkt. Tym samym jest jedynym, jak na razie, zawodnikiem, który dwukrotnie stanął tu w Wiśle na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce przypadło Danielowi Andre Tande, który do zwycięzcy traci 1,2 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Domen Prevc, który do Norwega traci jedynie 0,1 pkt. Maciej Kot w drugiej serii oddał słabszy skok na 122 m i tym samym spadł na 5. pozycję. Piotr Żyła ostatecznie zajął 11. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu nadal nasz reprezentant. Drugie miejsce należy się Danielowi Andre Tande, a Domen Prevc spadł na 3. miejce. Nadal na 5. miejscu znajdziemy Macieja Kota, a Piotr Żyła również miesci się w TOP10, jest 9.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna PŚ

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.