PŚ w Wiśle: Drugi trening dla Krafta!

Stefan Kraft wygrał drugi trening poprzedzający kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Wiśle! Na drugim miejscu uplasował się Lider Pucharu Świata Michael Hayboeck. Stawkę trzech najlepszych zawodników zamknął Peter Prevc. O 11:00 rozpoczną się kwalifikacje.

Stefan Kraft skokiem na odległość 129,5  metra wygrał drugi trening. Na drugim miejscu znalazł się Michael Hayboeck, który oddał skok na odległość 130,5 metra. Do Krafta stracił 1,5 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się Peter Prevc, który poszybował na odległość 132,5 metra.

Tu za czołową trójką uplasował się Richard Freitag ((127 metry; 82.1 pkt.). Piąte miejsce zajął Marinus Kraus, który uzyskał 132 metry (82 pkt.). Skokiem na odległość 134 metrów popisał się Nejc Dezman, który ostatecznie zajął szóste miejsce.

W porównaniu do treningu pierwszego, w tym brali udział nasi reprezentanci. Najlepszym z nich był Piotr Żyła (124 metry; 78.4 pkt.), który zajął 11 pozycje. Na 14 miejscu sklasyfikowany został Mistrz Olimpijski z Sochi Kamil Stoch (120,5 metra; 74.9 pkt.). Dawid Kubacki po bardzo dobrym skoku na 133 metry uplasował się na 17 miejscu. W najlepszej “30” zawodników mieliśmy jeszcze Jana Ziobre (128,5 metra; 72.3 pkt.) na 20 miejscu. Aleksander Zniszczoł (125 metrów; 66.5 pkt.) był 31, Stanisław Biela uzyskał 120,5 metra co dało mu 37 miejsce, Bartłomiej Kłusek (118 metrów) zajął 38 pozycje. Na dość odległych miejscach uplasowali się: Maciej Kot (125,5 metra; 59.3 pkt.) – 44 pozycja, Klemens Murańka (118 metrów) był 52. Stefan Hula (111,5 metra), Krzysztof Leja (11,5 metra) i Adam Ruda (103 metry) zajęli odpowiednio 57, 59 i 63 miejsca.

Transmisja z kwalifikacji od godz. 11:00 na kanale TVP1 i Eurosporcie.