PŚ w Wiśle bez utrudnień na drogach

Bez utrudnień na drogach i korków kibice przyjadą na nadchodzącą wielkimi krokami inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. Od 20 listopada bieżącego roku przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach na drodze łączącej m. in. Wisłę i Ustroń trasie.

Obecnie ruch na drodze odbywa się wahadłowo, co powoduje powstawanie licznych zatorów i wydłuża czas podróży. Z problemem tym musieli w lipcu borykać się fani skoków, którzy wybrali się do rodzinnej miejscowości Adama Małysza, aby obejrzeć tegoroczne FIS Grand Prix. Ku uciesze wielu, utrudnienia te zostaną zlikwidowane tuż przed konkursami Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 22-24 listopada w Wiśle.

Jak podał Zarząd Dróg Wojewódzkich, 20 listopada zostanie przywrócony ruch w obu kierunkach na DW 941. Stan ten utrzyma się przez całą zimę, jeżeli tylko będą ku temu sprzyjające warunki pogodowe. Kontynuacja robót drogowych i ponowne wprowadzenie ruchu wahadłowego przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. Planowo, remont trasy ma potrwać do połowy października 2021 r.

Źródło: zdw.katowice.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.