PŚ w Wiśle. Austria liderem po pierwszej serii, Polska w czołowej trójce

fot. M. Rudzińska

Pierwsza seria zawodów drużynowych na obiekcie im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle ostatecznie rozegrana. Z rywalizacji w trudnych warunkach pogodowych zwycięsko wyszła reprezentacja Austrii, prowadząc przed drugą Polską i trzecią Słowenią. Runda finałowa bez Amerykanów.

fot. M. Rudzińska

Prognozy meteorologów sprawdziły się, seria próbna została odwołana ze względu na silne podmuchy wiatru i opady śniegu, a konkurs drużynowy stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie w loteryjnych warunkach po pierwszej serii konkursowej prowadzą Austriacy, z przewagą 3,4 pkt nad drugą Polską. Trzy czołowe lokaty dopełnia Słowenia, ze znacznie większą stratą 23,4 pkt do lidera. Za nimi kolejno Niemcy, Japonia, Rosja, Norwegia oraz Szwajcaria. Z rywalizacją pożegnali się Amerykanie.

Faworyci?

Biało- Czerwoni nie byli stawiani w gronie faworytów dziesiejszych zawodów drużynowych, z obawą, iż podium może nie być w ich zasięgu. W klasyfikacji Pucharu Narodów zajmowali bowiem dopiero siódmą lokatę. Po trzech z czterech grup polska drużyna zajęła pierwsze miejsce w tabeli. W czwartej grupie, lądując na 122 m Stefan Kraft wyprowadził Austrię na pozycję lidera.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszym polskim zawodnikiem okazał się Andrzej Stękała (129,5 m). Kolejno potem uplasowali się Piotr Żyła (120 m), Kamil Stoch (117,5 m) oraz Dawid Kubacki (119 m).

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, czy podopiecznym Michala Doleżala uda się powalczyć o najwyższą lokatę przed polską publicznością?

Początek serii finałowej o godzinie 17:40.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna