PŚ w Wiśle 2021. Bilety w połowie października. Szczepienie obowiązkowe?

Fot. M. Król

W połowie października ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata w Wiśle. Organizatorzy mają teraz o dwa tygodnie więcej czasu na przygotowania obiektu. Produkcja śniegu będzie jednak konieczna i rozpocznie się 19. października.

Fot. M. Król

Bilety i szczepienia

Pierwszy weekend grudnia w Beskidach upłynie pod znakiem kibicowania najlepszym na świecie skoczkom narciarskim. Ci zjadą do Wisły, aby walczyć o punkty Pucharu Świata. – Po 15. października planujemy uruchomić sprzedaż biletów – mówi nam Andrzej Wąsowicz, szef wiślańskich zawodów.  Według aktualnych przepisów zajętych będzie mogło być 50% miejsc. – Na razie uruchomimy pierwszą turę sprzedaży. Bilety będzie można kupić na ebilet.pl – dodaje Wąsowicz. Wiadomo jednak, że ceny wejściówek mają być wyższe.

Jeśli sytuacja pandemiczna poprawi się, być może organizatorzy będą mogli sprzedać więcej biletów. To może też umożliwić wprowadzenie wejścia na teren skoczni jedynie dla osób zaszczepionych. O tym, że taką opcję rozważają w Polskim Związku Narciarskim, informowaliśmy was tutaj. – Jeśli w Zakopanem będzie to możliwe, to u nas też to będziemy chcieli wprowadzić – przyznaje Andrzej Wąsowicz. Dodaje przy tym, że trzeba to wszystko zrobić zgodnie z prawem. – Sprawdzałem już w firmie, która będzie sprzedawała bilety i wiem, że byłaby w stanie to zrobić – podkreśla dyrektor skoczni im. Adama Małysza.

Przygotowania trwają

W ostatnich latach Wisła otwierała sezony Pucharu Świata. Teraz jednak otrzymała termin w dniach 3-5 grudnia. Dla organizatorów to jednak niewiele zmienia. I tak trzeba będzie produkować śnieg. Już 19. października pojawi się na skoczni jeden agregat, który rozpocznie produkcję. – Zawsze były dwa, ale jeden firma sprzedała i dlatego musimy wydłużyć okres produkcji śniegu – zaznacza Wąsowicz.

Z pomocą może przyjść pogoda i wcale nie chodzi tutaj o opady śniegu. Na nie w Beskidach trudno liczyć o tej porze roku. – Rozmawiałem z leśnikami, myśliwymi i nasze doświadczenie podpowiada, że w listopadzie mają pojawić się w nocy przymrozki. Wtedy będziemy mogli uruchomić nasze armatki, aby wyprodukować śnieg na górze zeskoku. Ten jest nawet lepszy do obróbki – zapewnia szef komitetu organizacyjnego.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj