PŚ w Winterbergu: Życiowy sukces dwójki, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na podium

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 3. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Winterbergu. To największy sukces w karierze naszej saneczkarskiej dwójki. Polska sztafeta uplasowała się na 4. miejscu.

Po mistrzostwach świata nie wszyscy zawodnicy udali się na zawody w Winterbergu. Na to, że na starcie pojawiło się tylko 13 dwójek wpłynął także bojkot. Ze ścisłej czołówki zabraknie jednak tylko Niemców. Polacy świetnie pojechali w pierwszym ślizgu i objęli prowadzenie. Do końca pierwszej odsłony rywalizacji Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zostali wyprzedzeni jedynie przez dwie dwójki. Prowadzili Aleksandr Denisiew/Władysław Antonow o 72 tysięczne przed Oskarsem Gudramowicsem/Petersem Kalninsem i o 244 tysięczne przed Polakami.

Druga część zawodów odbyła się przy ulewnych opadach deszczu. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ponownie pojechali bardzo dobrze. Podczas swojego przejazdu Polacy walczyli o wyprzedzenie Koreańczyków. Ostatecznie reprezentanci naszego kraju wyprzedzili duet Park/Cho o 57 tysięcznych sekundy. Tym samym polska dwójka była już pewna miejsca na podium. Łotysze i Rosjanie nie popełnili błędu. Aleksandr Denisiew i Władysław Antonow uzyskali najlepszy czas także w drugim ślizgu i zdominowali rywalizację, a wyprzedzając Oskarsa Gudramowicsa/Petersa Kalninsa o ponad 6 dziesiątych części sekundy. Chmielewski/Kowalewski zajmując 3. pozycję, po raz pierwszy w karierze stanęli na podium zawodów Pucharu Świata.

Dwójki

Przedostatnia runda Pucharu Świata w Winterbergu zakończyła się zawodami drużynowymi. Polacy (Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski) byli jedną z sześciu ekip na starcie i mieli dużą szansę na świetny wynik. Tak się też stało. Polacy uzyskali czas 2:39,239. Reprezentanci naszego kraju zrewanżowali się Słowakom za porażkę na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni wyprzedzili także Ukraińców i zajęli 4. miejsce. Do zwycięzców Rosjan (Tatjana Iwanowa, Siemion Pawliczenko i Denisiew/Antonow) polski zespół stracił prawie 2,5 sekundy. Rosja wyprzedziła o 494 tysięczne Włochów i o 599 tysięcznych Łotyszy.

Zawody drużynowe

źródło: informacja własna