PŚ w Winterbergu: Zwycięstwa Tretiakowa i Loelling

fot. The Globe and Mail

fot. The Globe and Mail

W Winterbergu trwa druga runda Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Piątek przebiegł pod znakiem rywalizacji skeletonistów. Po zwycięstwa sięgnęli Rosjanin Aleksander Tretiakow i Niemiec Jacqueline Loelling.

Jako pierwsi rywalizowali mężczyźni. Aleksander Tretiakow wygrał po raz pierwszy od prawie roku. Mistrz olimpijski z Soczi był najszybszy w obydwu ślizgach. W drugiej części zawodów jako jedyny złamał granicę 56 sekund, uzyskując czas 55,96. Rosjanin także startował zdecydowanie najlepiej i był poza zasięgiem rywali. Drugie miejsce ze stratą 83 setnych zajął Axel Jungk. Reprezentant gospodarzy w drugim ślizgu awansował z 5. miejsca. Trzeci ze stratą 84 setnych, czyli jednej setnej do Jungka, był Sungbin Yun. Tuż za podium uplasował się zwycięzca z Siguldy, Nikita Tregubow.

Wyniki skeletonu mężczyzn

Wśród kobiet rywalizację zdominowała Jacqueline Loelling. Niemka triumfowała w Winterbergu również w poprzednim sezonie. Podobnie jak Tretiakow po raz ostatni wygrała w Konigssee pod koniec poprzedniego sezonu. Loelling uzyskała dzisiaj czasy 57,61 i 57,55. Drugie miejsce ze stratą 67 setnych sekundy zajęła druga z Niemek, Tina Hermann. Trzecia była Janine Flock. Austriaczka, która nie startowała w Siguldzie, straciła do zwyciężczyni 70 setnych. O jedną setną z Flock przegrała Elena Nikitina. Rosjanka wygrała tydzień temu w Siguldzie.

Wyniki skeletonu kobiet

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.