PŚ w Winterbergu. Znakomity start sezonu. Polscy snowboardziści na podium

Screen - Eurosport

Zawodami drużynowymi w Winterbergu rozpoczął się sezon Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski w inauguracyjnym slalomie równoległym zajęli trzecie miejsce.

Screen – Eurosport

Polskie drużyny ze zmiennym szczęściem

W zawodach wystartowały aż trzy polskie duety. Dwa z nich rozpoczęły rywalizację już od preeliminacji. Mikołaj Rutkowski i Maria Chyc odpadli już po pierwszym wyścigu, przegrywając z pierwszą ekipą słoweńską – Zan Kosir i Gloria Kotnik. Michał Nowaczyk i Weronika Dawidek pokonali Kanadyjczyków – Ben Heldman i Abby van Groningen. Od 1/8 finału zmagania rozpoczęli Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król. Wygrali z Włochami Rolandem Fischnallerem i Luca Dalmasso. Nowaczyk i Dawidek przegrali z austriacką parą – Andreas Prommegger i Daniela Ulbing.

Wjazd Polaków na podium

W 1/4 finału Kwiatkowski i Król wygrali z Niemcami – Eliasem Huberem i Melanie Hochreiter. Reprezentantka Niemiec nie ukończyła wyścigu. W decydujących pojedynkach z udziałem naszych snowboardzistów było mnóstwo emocji. Polacy byli niezwykle blisko pokonania Szwajcarów i awansu do wielkiego finału. Oskar Kwiatkowski pojechał dużo szybciej niż Gian Casanova. Dodatkowo, Ladina Jenny popełniła błąd w górnej części trasy, ale ryzykowała i wyprzedziła w samej końcówce Aleksandrę Król. Polski duet walczył jeszcze o trzecie miejsce. Kwiatkowski zanotował 29 setnych straty do Arvida Aunera. O miejscu na podium dla naszej drużyny przesądził poważny błąd Claudii Riegler. Aleksandra Król dogoniła rywalkę i jako pierwsza dojechała do mety. Podium Polaków jest dobrym prognostykiem przed zawodami indywidualnymi. Kwalifikacje odbędzie się w sobotnie popołudnie, a finały w niedzielę o 10:00.