PŚ w Winterbergu. Wygrana Austriaków i siódme miejsce Polaków na koniec sezonu

Saneczkarski sezon Pucharu Świata został zakończony. W niedzielnych zawodach w Winterbergu w jedynkach triumfował Max Langenhan. W sztafecie najlepsi byli Austriacy, a Polacy zajęli siódme miejsce.

fot. FIL Luge – Screen

Kontynuacja serii Langenhana

Po szóste zwycięstwo z rzędu sięgnął Max Langenhan. Niemiec kontynuował fantastyczną końcówkę sezonu i w drugim przejeździe poprawił rekord toru. Tym samym wyprzedził prowadzącego Wolfganga Kindla, który spadł aż na czwarte miejsce. Drugie miejsce zajął Jonas Mueller, a trzeci był Nico Gleirscher. Triumfatorem klasyfikacji generalnej został Dominik Fischnaller, który dzisiaj był piąty. Arkadiusz Trojga zakończył dzisiejsze zmagania na 26. pozycji z dużymi błędami w pierwszym ślizgu.

Wyniki – jedynki

Ostatnie zawody dla Austriaków

Weekend w Winterbergu oraz cały sezon zakończyły zmagania drużynowe. Polacy wystartowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasz zespół z dużą stratą czterech i pół sekundy zajął siódme miejsce, wyprzedzając tylko zdyskwalifikowanych Chińczyków. Triumfatorami ostatnich zmagań w sezonie zostali Austriacy (Madeleine Egle, Jonas Muller, Gatt/Schoepf). Na podium stanęli także Niemcy i Amerykanie.

Wyniki – sztafeta

źródło: informacja własna