PŚ w Winterbergu. Triumfy gospodarzy i jedenaste miejsce polskiej dwójki

fot. Brasil Zero Grau

Za nami sobotnie rywalizacje w saneczkarskim Pucharze Świata. W Winterbergu o zwycięstwo walczyły kobiety w jedynkach i mężczyźni w dwójkach. W obu przypadkach wygrywali reprezentanci Niemiec. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli jedenaste miejsce.

fot. Brasil Zero Grau

Julia Taubitz z Niemiec okazała się najlepsza w rywalizacji kobiecych jedynek. Na torze w Winterbergu wykręciła ona czas łączny 1:52,462 sek. Warto wspomnieć, że w żadnym z dwóch ślizgów nie osiągnęła najlepszego czasu. Po pierwszej rundzie prowadziła jej rodaczka Natalie Geisenberger. W drugiej turze jednak osiągnęła piąty czas i spadła na drugą lokatę ze stratą 0,106 sek.. Z trzeciego miejsca na podium cieszyła się Eliza Tiruma. Łotyszka straciła do pierwszego miejsca 0,266 sek. Klaudia Domaradzka była dwudziesta trzecia, a Natalia Jamroz dwudziesta ósma.

Pełne wyniki

W rywalizacji dwójek gospodarze również nie byli gościnni, bowiem zajęli dwa pierwsze miejsce. Wygrał duet Wendl/Artl, który osiągnął czas 1:26,962 sek. Eggert i Benecken stracili do nich 0,040 sek. Jeśli spojrzymy na podium pod względem narodowości, to było one identyczne jak w przypadku rywalizacji jedynek kobiet. Trzecie miejsce zajęła bowiem dwójka z Łotwy. Andris i Juris Sics stracił do wygranej 0,242 sek. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli jedenaste miejsce, chociaż po pierwszym ślizgu byli na pozycji dziesiątej.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj