PŚ w Winterbergu: Yun i Hermann triumfują w niedzielnych zmaganiach

16:53, 05.01.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 17:02, 05.01.2020

Koreńczyk i Niemka świętowali dzisiaj triumfy w zawodach Pucharu Świata w skeletonie. Na torze w Winterbergu wygrywali Tina Hermann i Yun Sungbin.

Niedzielne zmagania w Winterbergu rozpoczęli skeletoniści. Pierwszy przejazd od razu ułożył się po myśli Yun Sungbina, który uzyskał czas 56.36 sek. i prowadził. W drugiej turze dorzucił czas 56.59 sek. i chociaż był to czwarty rezultat finału, to ostatecznie cieszył się z wygranej. Za mistrzem olimpijskim uplasował się Alexander Gassner. Faworyt gospodarzy stracił do Koreańczyka 0,05 sek. Trzy setne sekundy więcej stracił Axel Jungk, który w tym sezonie poznał już smak triumfu. Tym razem musiał zadowolić się trzecią lokatą.

W rywalizacji skeletonistek sporo radości przyniosła miejscowym kibicom Tina Hermann. I to od razu po pierwszym przejeździe, w którym uzyskała czas 58.10 sek. i prowadziła. W drugim wykręciła czas tylko o 0,01 wolniejszy i zapewniła sobie triumf. Na drugim stopniu podium stanęła Mirela Rahneva. Reprezentantka Kanady była czwarta po pierwszej rundzie, ale w drugiej wykręciła najlepszy czas i awansowała. Jej strata do Hermann wyniosła 0,03 sek. Janine Flock z Austrii to zawodniczka, która wywalczyła trzecią lokatę (+ 0,16 sek.).