PŚ w Winterbergu: Przedostatni akcent sezonu przed nami (zapowiedź)

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Peter Penz, Georg Fischler – saneczkarskie męskie dwójki

Miniony tydzień był dla najlepszych saneczkarzy świata czasem walki podczas imprezy docelowej – czempionatu globu w Soczi. Teraz zawodnicy przypomną sobie smak rywalizacji w Pucharze Świata. Ostatnie dwa weekendy PŚ będą odbywać się w Niemczech, na torach w Winterbergu i Königssee.

Pierwszy z wymienionych obiektów to tor wielofunkcyjny, na którym ścigają się także najlepsi bobsleiści i skeletoniści. Rok temu odbyły się tu Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie. Była to już trzecia impreza takiej rangi rozgrywana na torze wybudowanym w 1977 roku.

Spore emocje powinna wzbudzić rywalizacja kobiet. Dwie zawodniczki, Tatiana Iwanowa z Rosji i Julia Taubitz z Niemiec, zaciekle walczą o Kryształową Kulę. Na dwie konkurencje przed zakończeniem sezonu przewaga Iwanowej nad rywalką w “generalce” wynosi jedynie 12 punktów. O dobry wynik w Winterbergu powalczą też natchniona sensacyjnym tytułem mistrzyni świata rodaczka Iwanowej, Jekaterina Katnikowa, a także reprezentantka gospodarzy Anna Berreiter czy Włoszka Andrea Voetter.

W jedynkach mężczyzn kandydatów do zwycięstwa czy miejsc na podium jest jeszcze więcej. Oczywistym faworytem wydaje się mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej PŚ, Roman Repiłow. Groźny będzie jego rodak, Siemion Pawliczenko, Włoch Dominik Fischnaller, który aż sześciokrotnie stawał na podium tej zimy, a także Austriacy i Niemcy, którzy będą chcieli wynagrodzić sobie niezbyt udany sezon dobrym wynikiem osiągniętym na własnym torze. W niedzielę odbędzie się natomiast rywalizacja sztafet oraz męskich dwójek, w których zobaczymy Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Polaków stać na włączenie się do walki o czołową “8”.

Program zawodów:

Piątek, 21 lutego:

09:30 – Puchar Narodów (kwalifikacje do głównych przejazdów)

Sobota, 22 lutego:

09:55 – 1. przejazd jedynek kobiet

11:20 – 2. przejazd jedynek kobiet

13:30 – 1. przejazd jedynek mężczyzn

15:30 – 2. przejazd jedynek mężczyzn

Niedziela, 23 lutego:

09:05 – 1. przejazd dwójek

11:20 – 2. przejazd dwójek

13:30 – sztafeta

źródło: informacja własna/fil-luge.org