PŚ w Winterbergu: Premierowe zwycięstwo Cauce. Ludwig najlepszy wśród mężczyzn

fot. Youtube.com

fot. Youtube.com

Za nami pierwszy dzień rywalizacji saneczkarzy w Pucharze Świata. W Winterbergu pierwszy w karierze triumf świętowała dzisiaj Łotyszka Eliza Cauce. W zmaganiach panów po zwycięstwo sięgnął Johannes Ludwig. Z dobrej strony zaprezentował się Mateusz Sochowicz, który zajął czternaste miejsce.

Tego dnia długo nie zapomni Eliza Cauce. Łotyszka już podczas mistrzostw świata w Soczi pokazała świetną formę sięgając po brązowy medal. Dzisiaj nie miała sobie równych w Winterbergu. To jej pierwsza pucharowa wygrana w karierze. Tatiana Iwanowa z Rosji straciła do niej 0,080 sek. i musiała zadowolić się drugą lokatą. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy Juliana Taubitz. Strata Niemki wyniosła 0,192 sek. Natalia Jamróz ukończyła konkurs na osiemnastej pozycji.

Pełne wyniki

W rywalizajci mężczyzn najlepiej poradził sobie Johannes Ludwig. Niemiec pokonał o 0,179 sek. Łotysza Kristersa Aparjodsa. Na trzecim miejscu zmagania zakończył kolejny z reprezentantów gospodarzy Sebastian Bley. Jego strata wyniosła 0,222 sek. Na bardzo dobrym – czternastym – miejscu zmagania zakończył Mateusz Sochowicz. Kacper Tarnawski był dwudziesty.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj