PŚ w Winterbergu. Polska dwójka tuż za dziesiątką na koniec sezonu

16:39, 25.02.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 22:16, 27.02.2023
reo

W Winterbergu trwa finałowa runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Wendl i Arlt z podwójnym sukcesem

W dwójkach mężczyzn na 11. miejscu uplasowali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy zajmowali tę pozycję również na półmetku. Po zwycięstwo przypieczętowujące triumf w klasyfikacji generalnej sięgnęli Tobias Wendl i Tobias Arlt. Po pierwszym przejeździe zajmowali trzecią pozycję, ale awansowali na sam szczyt tabeli. Wyprzedzili m.in. prowadzących na półmetku swoich rodaków - Toniego Eggerta/Saschę Beneckena. W generalce Polacy zajęli 12. miejsce. Wśród pań Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uplasowały się na 9., ostatniej pozycji. Wygrały Austriaczki Selina Egle i Lara Michaela Kipp, a trzecie Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer zdobyły Kryształową Kulę.

Wyniki dwójki mężczyzn

Wyniki dwójki kobiet

Dublet Austriaczek

Zmagania w jedynkach kobiet tym razem zdominowały Austriaczki. Wygrała Madeleine Egle, która prowadziła także po pierwszym ślizgu. Drugie miejsce utrzymała jej rodaczka Lisa Schulte. Podium uzupełniła Anna Berreiter. Piąte miejsce zajęła Julia Taubitz i to wystarczyło do wygranej w klasyfikacji generalnej. Klaudia Domaradzka uplasowała się na przedostatniej, 19. pozycji.