PŚ w Winterbergu. Ostatni Puchar Narodów w sezonie

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Saneczkarze wrócili do Winterbergu, aby rozegrać ostatnią w tym sezonie rundę Pucharu Świata. W piątek w Pucharze Narodów startowali Klaudia Domaradzka i Arkadiusz Trojga.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Trening Polaków przed ostatnim startem

To już ostatni weekend Pucharu Świata saneczkarzy tej zimy. Ważne, aby kolejną edycję zakończyć w dobrym stylu. Piątkowy Puchar Narodów ze względu na słabą obsadę, podobnie jak w poprzednich rundach był zaledwie treningiem. Klaudia Domaradzka z ponad sekundową stratą do Lisy Schulte zajęła dopiero szóste miejsce na siedem zawodniczek. Arkadiusz Trojga zajął 13. pozycję na 18 saneczkarzy, z czego kilku zawodników nie ukończyło przejazdu albo zostało zdyskwalifikowanych. Jednak i tak wystartują w zawodach głównych. W dwójkach kobiet nie rozegrano Pucharu Narodów, a wśród mężczyzn pojechało tylko pięć duetów. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski nie musieli startować, a wygrali Juri Thomas Gatt/Riccardo Martin Schoepf.

Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Dwójki mężczyzn

Przed nami emocjonujący finał

Jeszcze czeka nas walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. O wszystkim teraz zdecydują sobotnie i niedzielne zawody. Pierwszego dnia odbędą się dwójki kobiet oraz mężczyzn i jedynki kobiet. W niedzielę rozegrane zostaną finałowe zmagania w jedynkach mężczyzn oraz o 14:20 sztafeta. 

źródło: informacja własna