PŚ w Winterbergu: Niemiecka dominacja w bobslejach

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. Eurosport

Dzisiejsze bobslejowe zawody na torze w Winterbergu przebiegły pod znakiem dominacji gospodarzy. Wśród kobiet wygrała Stephanie Schneider. Na inaugurację sezonu w czwórkach triumfował Nico Walther.

Jako pierwsze wystartowały panie. Na starcie stanęło 12 dwójek. Główne skrzypce grały reprezentantki gospodarzy. Po pierwszym przejeździe prowadziła Mariama Jamanka z przewagą 8 setnych nad Stephanie Schneider. Pod koniec drugiego ślizgu mistrzyni olimpijska popełniła błędy i przegrała z swoją rodaczką. Ostatecznie Schneider i Ann-Christin Strack wygrały o 7 setnych. Trzecia była Elana Meyers Taylor, która straciła 8 setnych. Ostatnie miejsce zajęła Elfje Willemsen. Tym samym Belgijka zakończyła karierę.

Wyniki dwójek kobiet

Później odbyły się pierwsze zawody w czwórkach. Całe podium zajęli Niemcy. Wygrała czwórka w składzie Nico Walther/Paul Krenz/Alexander Roediger/Eric Franke. Prowadzili oni także po pierwszym ślizgu. W drugim powiększyli przewagę nad załogą Francesco Friedricha do 7 setnych. Podium uzupełnił Johannes Lochner. Po pierwszym przejeździe był on czwarty, a w drugim ślizgu osiągnął najlepszy czas. Polacy startowali w Pucharze Europy i nie ma ich w Winterbergu. Do rywalizacji przystąpiła za to kobieca czwórka. Elana Meyers Taylor i jej koleżanki zajęły ostatnie miejsce.

Wyniki czwórek kobiet

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.