PŚ w Winterbergu: Friedrich lepszy od powracającego Walthera

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Bobsleiści po przerwie świąteczno-noworocznej wrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. Pierwsze zawody czwórek w Winterbergu wygrał Francesco Friedrich. Drugie miejsce zajął powracający po kontuzji Nico Walther, a trzeci był Oskars Kibermanis.

Dużym wydarzeniem Pucharu Świata w Winterbergu był powrót Nico Walthera. Niemiecki pilot prowadził po pierwszym ślizgu z przewagą 14 setnych nad Francesco Friedrichem i 16 setnych nad Johannesem Lochnerem. Czwórka Friedrich/Candy Bauer/Alexander Schueller/Thorsten Margis fenomenalnie wystartowała, uzyskując czas startu 5,00. To sprawiło, że załoga Friedricha odrobiła z nawiązką stratę do czwórki Nico Walthera i sięgnęła po zwycięstwo z przewagą 2 dziesiątych części sekundy.

Niemcy liczyli na utrzymanie trzech miejsc na podium. Jednak Johannes Lochner w drugim przejeździe pojechał słabiej i przegrał o setną sekundy z Oskarsem Kibermanisem i spadł na 4. miejsce. Łotysz awansował na 3. pozycję. Piąty był zwycięzca dwóch zawodów w Lake Placid i lider Pucharu Świata, Justin Kripps. Dwudziestkę zamknęła czwórka Michaela Vogta. Szwajcarzy zaliczyli upadek, ale szczęśliwie ich bobslej został ponownie postawiony. Jutro odbędą się drugie zmagania dwójek, które będą także mistrzostwami Europy.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.