PŚ w Winterbergu: Czwórki dla Friedricha

14:00, 16.12.2018 Kamil Karczmarek

Francesco Friedrich wygrał drugie w sezonie zawody Pucharu Świata w bobslejowych czwórkach rozgrywane w Winterbergu. Mistrz olimpijski wyprzedził swoich rodaków Johannesa Lochnera i Nico Walthera. Polacy nie startowali.

Podobnie jak wczoraj na podium stanęli tylko niemieccy bobsleiści. Tym razem po zwycięstwo sięgnął Francesco Friedrich z rozpychającymi: Bauerem, Groothkoppem i Margisem. Mistrz olimpijski miał najlepsze czasy startów i przejazdów w obydwu ślizgach. Druga ze stratą 36 setnych była czwórka Johannesa Lochnera. Trzecią pozycję zajął Nico Walther. Wczorajszy zwycięzca stracił 46 setnych. Niemiec po pierwszym ślizgu był piąty.

Na starcie ponownie pojawiły się amerykańskie bobsleistki. Czwórka Elany Meyers Taylor zajęła ostatnie, 18. miejsce. Były to ostatnie zawody bobslejowego Pucharu Świata w 2018 roku. Kolejna runda już w nowym roku w Altenbergu.