PŚ w Winterbergu: Chmielewski i Kowalewski w pierwszej dziesiątce

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Winterbergu. To najlepszy wynik polskiej dwójki w tym sezonie. Maciej Kurowski zajął 22. miejsce. W dwójkach wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken, a w jedynkach po pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnął Kevin Fischnaller.

Na torze w Winterbergu pogoda nie ułatwia zadania saneczkarzom. Zdarza się, że warunki atmosferyczne całkowicie pokrzyżują plany zawodnika. W pierwszym przejeździe z dobrych warunków skorzystał Maciej Kurowski. Polski saneczkarz jechał z niskim numerem, jeszcze przed intensywnymi opadami śniegu. Po połowie rywalizacji Polak był 14. W drugim ślizgu jednak polski saneczkarz sporo stracił i spadł na 22. pozycję. Jest to o 10 miejsc lepszy wynik niż uzyskany przez niego tydzień temu rezultat w Igls. Mateusz Sochowicz odpadł w Pucharze Narodów.

Sensacyjnie triumfował Kevin Fischnaller. Włoch prowadził po pierwszym ślizgu z czasem 52.428. Podczas drugiego przejazdu Fischnaller przejechał tor w czasie 53.100. Był to dopiero 14. wynik drugiego ślizgu, ale mimo to Włoch obronił pozycję lidera. Dla Kevina Fischnallera to pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata. Najlepszy czas drugiego przejazdu 52.789 miał Felix Loch. Legendarny saneczkarz awansował z 10. na 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Stepan Fiodorow.

Wyniki – jedynki mężczyzn

Drugie miejsce we wczorajszym Pucharze Narodów dwójki Chmielewski/Kowalewski zwiastowało również dobry wynik w dzisiejszych zawodach. Po pierwszym ślizgu w czasie 43.939 Polacy plasowali się na 8. miejscu. Drugi przejazd rozpoczął się dla naszych saneczkarzy bardzo obiecująco. Chmielewski i Kowalewski świetnie wystartowali, ale potem popełnili kilka błędów. Ostatecznie polski duet przegrał z Ludwigiem Riederem/Patrickiem Rastnerem i zajął i tak świetne 9. miejsce.

Włosi Rieder/Rastner pojechali fantastycznie w drugim ślizgu, awansując z 9. na 4. miejsce. Druga dwójka zawodów w Igls musiała w Winterbergu uznać wyższość gospodarzy. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken z łącznym wynikiem 1:27.340. Niemcy mieli najlepsze czasy obydwu ślizgów. Na podium stanęli również Tobias Wendl/Tobias Arlt oraz Robin Geueke/David Gamm.

Bracia Andris/Jurij Sics zajęli 6. miejsce. Łotysze byli wiceliderami po pierwszym ślizgu. Źle dzisiejsze zawody będą wspominać Austriacy. Georg Fischler/Peter Penz nie ukończyli zmagań, a Thomas Steu/Lorenz Koller zajęli 23. miejsce. Artur Petyniak/Adam Wanielista odpadli w Pucharze Narodów.

Wyniki – dwójki

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.