PŚ w Willingen: Zwycięstwo Andreasa Wellingera

Andreas Wellinger

Andreas Wellinger okazał się najlepszy podczas konkursu indywidualnego Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Reprezentant gospodarzy wyprzedził Austriaków Stefana Krafta i Manuela Fettnera. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, uplasował się na piątym miejscu.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Daniel Andre Tande. Norweg skoczył 149,5 m, co dawało mu 1,2 pkt. przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem (147,5 m) i 4 pkt. nad trzecim Stefanem Kraftem (148,5 m). Czwarty był Kamil Stoch po skoku na 145 m. Piąte miejsce zajmował Manuel Fettner (144,5 m), a czołową szóstkę dopełniał Jurij Tepes (142 m).

W drugiej serii wiatr nie pomagał aż tak skoczkom i wielu zawodników zespuło swoje próby. Skorzystali na tym szczególnie Austriacy i Wellinger. Niemiec uzyskał w finale 135 metrów i o zaledwie 0,3 punktu wyprzedził Stefana Krafta (135,5 m). Trzeci Manuel Fettner (136 m) stracił do Niemca 1,3 pkt. Na czwarte miejsce po słabszym skoku na 134 m spadł Daniel Andre Tande. Piąty był Kamil Stoch (135 m), a czołową szóstkę dopełnił Michael Hayboeck, który po pierwszej serii był dopiero piętnasty. Skok na 145,5 metra pozwolił mu jednak bardzo awansować. W najlepszej dziesiątce konkursu znaleźli się też Gregor Schlierenzauer, Jurij Tepes i Peter Prevc.

Na dziesiątym miejscu zmagania zakończył Piotr Żyła. Wiślanin po pierwszej serii był 9. po skoku na 138 m. W finale uzyskał 131 m i spadł o jedną pozycję. Spory awans w drugiej serii zaliczył 13. Maciej Kot. Po pierwszym skoku (133 m) Zakopiańczyk był 25. 135 metrów w drugiej serii dało mu awans o 12 pozycji. Dawid Kubacki (135 m; 136 m) uplasował się na czternastym miejscu, a Jan Ziobro (143,5 metra w pierwszej serii i ósma pozycja) po skoku na 127 m w finale uplasował się tuż za Kubackim. Na pierwszej serii swoje zmagania zakończył Stefan Hula. 136 metrów dało mu 32. lokatę.

Ze względu na silne podmuchy wiatru pod narty, w konkursie kilkakrotnie zmieniano belkę startową. Ostatnie skoki drugiej serii zawodnicy oddali z 9. platformy.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.