PŚ w Willingen : Wellinger najlepszy, wszyscy Polacy w konkursie

Andreas Wellinger

 Niemiec Andreas Wellinger okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach przed niedzielną rywalizacją w Willingen. Do konkursu awansowała cała “6” naszych reprezentantów.

 Reprezentant gospodarzy uzyskał w swojej próbie aż 141,5 metra i sprzed nosa zgarnął pierwszą pozycję oraz nagrodę w postaci 2 tysięcy Euro Peterovi Prevcowi (140 metrów), gdyż startował jako ostatni zawodnik, który musiał się kwalifikować. Sam Słoweniec na podium serii kwalifikacyjnej znalazł się wraz ze swoim bratem Cene (139 metrów).

 Najdłuższym skokiem całej serii okazał się piękny lot Kamila Stocha na 145 metr. Polak mimo iż nie musiał skakać w serii jako zawodnik z zapewnionym awansem dzięki miejscu w czołowej “10” Pucharu Świata zdeklasował rywali i potwierdził świetną formę przed weekendowymi konkursami. Solidne próby oddało dwóch pozostałych Polaków, którzy nie musieli dziś walczyć o występ w niedzielę – Maciej Kot (136 metrów) i Piotr Żyła (133,5 metra).

 Nasi reprezentanci, którzy musieli się kwalifikować także weszli do konkursu w świetnym stylu. Wszyscy uzyskali odległości powyżej granicy 130 metrów, na czele z meldującym się na 9 pozycji Dawidem Kubackim (133,5 metra), który potwierdził tym samym, że prawdopodobnie nie powinien zostać zmieniony przez Stefana Horngachera w składzie na jutrzejszy konkurs drużynowy w stosunku do “4” z Zakopanego. Jednak zarówno Stefan Hula (16 miejsce, 130,5 metra) czy Jan Ziobro (14 miejsce, 130,5 metra) też zaprezentowali się dobrze i utwierdzili trenera kadry, że cały jej skład ma całkiem niezłą formę. A szczególnie dużo do udowodnienia miał Ziobro, który w obu treningach poprzedzających serię kwalifikacyjną ledwo łapał się do “50”.

Podczas kwalifikacji miał miejsce niegroźny upadek Junshiro Kobayashiego. Japończykowi jednak nic się nie stało.

PEŁNE WYNIKI

Już jutro o 16 wystartuje konkurs drużynowy, na który skład oficjalnie Stefan Horngacher ogłosi w pokwalifikacyjnych wywiadach z dziennikarzami. Godzinę wcześniej ruszy niedzielna rywalizacja indywidualna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.