PŚ w Willingen: Trening dla Kobayashiego, Wolny najlepiej z Polaków

Za nami jedna seria treningowa przed rywalizacją w Willingen. Na skoczni HS 145 najlepiej spisał się lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków Jakub Wolny zajął 12. pozycję.

Trening przebiegł w loteryjnych warunkach. Najpierw jednak organizatorzy walczyli z wysoką temperaturą. Przesunięto serię treningową z 13:30 na 14:15 z powodu przygotowania rozbiegu, który nie posiada sztucznego systemu mrożenia torów najazdowych. Ostatecznie rozegrano więc tylko jeden trening, który padł łupem Ryoyu Kobayashiego. Japończyk uzyskał 132 m przy kilku punktowej bonifikacie za wiatr w plecy. Drugi wynik uzyskał Richard Freitag, który lądował w bardziej sprzyjających warunkach i wyżej belce na 140,5 m. Trzeci był Michael Hayboeck (142,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się starszy z braci Kobayashi – Junshiro, który uzyskał 137,5 m. Kolejne dwie lokaty zajęli gospodarze – Stephan Leyhe (129,5 m) i Markus Eisenbichler (125 m).

Gorzej w zmiennych warunkach poradzili sobie Polacy. Najlepszy Jakub Wolny po skoku na 129 m zajął 12. miejsce. Trzy oczka niżej uplasował się Dawid Kubacki (123,5 m). W trzeciej dziesiątce uplasowali się Stefan Hula (121 m) oraz Piotr Żyła (121m), którzy odpowiednio zajęli 22 i 25. miejsce. Maciej Kot po skoku na 123,5 m zajął 37. pozycję. Kamil Stoch uzyskał zaledwie 111 m w trudnych warunkach i wylądował na 43. lokacie.

Trener Stefan Horngacher postanowił, iż w rozpoczynającym się o godz. 15:45 konkursie drużynowym Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.