PŚ w Willingen. Kapitalne skoki Polaków. Kamil Stoch i Cene Prevc najlepsi w treningach

Świetne informacje nadchodzą z Willingen, gdzie rozpoczął się dziś kolejny weekend z PŚ w skokach. W pierwszym treningu panów zwyciężył Cene Prevc. Słoweniec z dużą przewagą wyprzedził Karla Geigera z Niemiec oraz swojego rodaka, Lovro Kosa. Drugi trening należał już do Polaków. Zwyciężył Kamil Stoch, a drugi był Piotr Żyła. To pierwsze takie wyniki w tym sezonie.

Świetny skok Cene, 3 Polaków w TOP15

Od samego rana w Willingen wieje bardzo mocny wiatr pod narty. W pierwszym treningu najlepiej panujące warunki wykorzystał Cene Prevc. Słoweniec uzyskał 149,5 metra i o ponad 13 punktów wyprzedził drugiego Karla Geigera. Trzecie miejsce zajął kolejny Słoweniec, Lovro Kos. Czołową piątkę uzupełnili Stefan Kraft z Austrii oraz Norweg, Marius Lindvik. Dobrze, biorąc pod uwagę ich dotychczasowe wyniki, spisali się Polacy. Aż trzech naszych skoczków znalazło się w czołowej piętnastce. Świetnie spisał się zwłaszcza Paweł Wąsek, który zajął 7 miejsce. Dawid Kubacki uplasował się na 13 pozycji, a 15 lokatę zajął Kamil Stoch. Nieźle spisał się też Stefan Hula, który był 18. Słaby skok oddał jedynie Piotr Żyła, zajmując 37 miejsce. Z udziału w pierwszym treningu zrezygnował Ryoyu Kobayashi.

Wielkie przebudzenie biało-czerwonych

To, co najważniejsze dla nas, zdarzyło się jednak w drugim treningu. Zupełnie niespodziewanie dwa czołowe miejsca zajęli nasi reprezentanci. Zwyciężył Kamil Stoch, oddając skok na odległość 142 metrów. Pięć metrów dalej lądował Piotr Żyła, ale przegrał z kolegą z kadry z powodu mocniejszego wiatru pod narty. Podobnie, jak w pierwszym treningu, trzecią pozycję zajął Lovro Kos. Czołową piątkę uzupełnili Yukiya Sato z Japonii i Severin Freund z Niemiec. Bardzo dobrze spisał się kolejny z naszych skoczków, Dawid Kubacki. Zajął on 6 miejsce, a zatem trzech Polaków znalazło się w czołowej szóstce. To zdecydowanie najlepszy trening naszych reprezentantów w tym sezonie. Na pochwałę zasługuje także Stefan Hula, który zajął 19 lokatę. Słabiej spisał się jedynie Paweł Wąsek, zajmując 33 miejsce. Z udziału w drugim treningu zrezygnowali dwaj najlepsi skoczkowie sezonu, Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi. O godzinie 16 rozpocznie się konkurs mikstów, w którym wystąpimy w składzie: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla i Dawid Kubacki. Z kolei o 18:30 rozegrany zostanie prolog przed jutrzejszym konkursem indywidualnym.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna