PŚ w Willingen: Stoch może pobić rekord na Mühlenkopfschanze (lista startowa)

Kamil Stoch

W dzisiejsze niedzielne popołudnie po raz kolejny rozegrany zostanie konkurs skoków narciarskich w Willingen. Tym razem będą to zmagania indywidualne. Szansę o kolejne punkty pucharowe ma sześciu naszych reprezentantów. Czy Polska dziś po raz kolejny znokautuje rywali na ziemi niemieckiej?

W niedzielę na godzinę 15:05 zaplanowana została pierwsza seria konkursu indywidualnego w Willingen, która zaliczana jest do cyklu Pucharu Świata. W piątkowych kwalifikacjach wyłonionych zostało 50 zawodników z 10 krajów. Tym samym na belce startowej zobaczymy sześciu biało – czerwonych. Z 19 numerem startowym pojawi się Jan Ziobro, 27 skakać bezie Stefan Hula, plastron z 33 numerem należy do Dawida Kubackiego. Do zawodników nie muszących kwalifikować się do zawodów należą: 42. Piotr Żyła, 46. Maciej Kot i 50. Kamil Stoch. Po wczorajszym fenomenalnym zwycięstwie Polaków przed Austrią i Niemcami nadal prowadzimy i to z jeszcze większą przewagą, w pucharze narodów po 17 z 33 zmagań prowadzimy z 3366 pkt. Na drugim miejscu plasują się gospodarze dzisiejszych zmagań z 2958 pkt. , a podium pucharu jak na razie dopełnia Austria z dorobkiem 2893 pkt.

W latach 2014-2015 bezkonkurencyjny na Mühlenkopfschanze okazywał się być Kamil Stoch, który trzykrotnie stawał ty na najwyższym stopniu podium. W sezonie 2010/2011 w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Adam Małysz udało im się stanąć tu na podium konkursu drużynowego – 3 miejsce. Czy tym razem uda się Kamilowi Stochowi zdobyć piąte z rzędu w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata? Wszyscy kibice liczą na kolejne odsłuchanie Mazurka Dąbrowskiego na ziemiach niemieckich, trzymajmy więc mocno kciuki, by ta sztuka udała się dziś naszym reprezentantom.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.