PŚ w Willingen: Słowenia zwycięża w konkursie drużynowym!

skokinarciarskie.pl
skokinarciarskie.pl

Dzisiejszy konkurs drużynowy w niemieckim Willingen zakończył się wygraną  Słowenii. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim Norwegia. Polacy, po dyskwalifikacji Kamila Stocha, zajęli ostatnie miejsce.

Już od początku konkursu skoczkowie ze Słowenii pokazywali, że będą liczyć się w walce o zwycięstwo.  Zagrażać mogli im tylko Niemcy i Norwegowie, którzy do ostatniej serii robili co mogli, aby wygrać. W ostatniej próbie trzech zawodników decydowało o  kolejności na podium. Zaczynał  Severin Freund – 145 metrów w przepięknym stylu. To pozwoliło gospodarzom wyprzedzić Norwegów, bowiem tylko 129,5 metra uzyskał Rune Velta. Zwycięstwo należało jednak do Słoweńców – kończący zawody Peter Prevc przypieczętował sukces ekipy Gorana Janusa, lecąc na odległość 144,5 metra!

Niemcom na pocieszenie – oprócz drugiego miejsca – został powrót na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów. Nad drugą Austrią ekipa Wernera Schustera ma obecnie 103 punkty przewagi.

Kolejne zawody Pucharu Świata już jutro. Skoczkowie rozpoczną indywidualną rywalizację  w Willingen o 15:00. Półtorej godziny wcześniej zaplanowano kwalifikacje.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.