PŚ w Willingen. Skoczkowie powalczą o sporą kasę w Willingen 6 (lista startowa)

©SC Willingen

Rywalizacja Pucharu Świata przenosi się do niemieckiego Willingen. Zawodnicy podczas weekendu będą rywalizować w ramach turnieju Willingen Six i powalczą o spore premie pieniężne. Już dzisiaj oficjalny trening i kwalifikacje. Jak zaprezentują się Polacy?

©SC Willingen

Zawody na Mühlenkopfschanze odbędą się w ramach cyklu Willingen Six. Na łączny rezultat w turnieju składać się będą noty z piątkowych i niedzielnych kwalifikacji oraz sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego. Skoczek, który uzyska najwyższą liczbę punktów za wszystkie sześć skoków może liczyć na nagrodę w wysokości 15 tysięcy euro. Premię otrzyma również drugi i trzeci zawodnik całego turnieju. Odpowiednio 10 i 5 tysięcy euro.

To już czwarta edycja turnieju rozgrywanego na tej skoczni. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na drobne zmiany w formule. Dodano niedzielne kwalifikacje, dlatego do końcowej klasyfikacji zaliczamy sześć, a nie tak jak wcześniej pięć skoków. Z tego wynika zmiana nazwy z Willingen Five na Willingen Six. Dodatkowo zdecydowano, że nagrodzona będzie najlepsza trójka, nie jak do tej pory jedynie zwycięzca całego turnieju.

Do grona faworytów trzeba zaliczyć lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda. Dobra formę w ostatnich konkursach pokazali również Marius Lindvik czy Robert Johansson, na co uwagę zwracają najlepsi bukmacherzy. W stawce będą się liczyć również Markus Eisenbichler i Karl Geiger. Chociaż ten drugi nie prezentuje już tak stabilnej formy jak na początku sezonu, to z pewnością będzie chciał się dobrze zaprezentować na swojej ziemi. Do walki o zwycięstwo powinni włączyć się również Polacy.

W ostatniej edycji wiatr popsuł plany organizatorów. Ze wszystkich zaplanowanych serii udało się rozegrać jedynie trzy (przełożone z piątku kwalifikacje i sobotni konkurs). We wszystkich triumfował Niemiec Stephan Leyhe, który zwyciężył tym samym w całym turnieju. Podobnie może być w ten weekend. Prognozy pogody nie są optymistyczne. W trakcie dzisiejszych kwalifikacji podmuchy mogą dochodzić nawet do 8 m/s.

Dzisiejsze kwalifikacje rozpoczną się o 15:45. Sobotni konkurs zacznie się o 16:00, a w niedzielę najpierw kwalifikacje, które wystartują o 14:45, potem konkurs o 16:15.

Pełna lista startowa

Źródło: weltcup-willingen.de/www.fis-ski.com