PŚ w Willingen: Rywalizacja powraca do Europy!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już od jutra, najlepsi skoczkowie na świecie rywalizować będą w niemieckim Willingen. Nasz kraj reprezentować będzie sześciu zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Maciej Kot. Jutro odbędą się kwalifikacje i pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów indywidualnych. 

Skocznia Mühlenkopfschanze w Willingen dobrze kojarzy się Polskim kibicom. To właśnie tutaj przed rokiem miała miejsce próba przed Olimpijska, w której dwukrotnie zwyciężył Kamil Stoch. W drugim konkursie indywidualnym nasz Mistrz Olimpijski z Sochi zdeklasował swoich rywali. Pokonał on o 13.5 pkt. drugiego Severina Freunda i aż o 24 pkt. trzeciego Petera Prevca.

Czy historia powtórzy się?

Bardzo byśmy tego chcieli. Tym bardziej, że Kamil Stoch powraca do swojej świetnej formy po kontuzji. Po wygranej w Zakopanem i zajęciu drugiego miejsca w Sapporo będzie w gronie faworytów do wygrania piątkowych i niedzielnych zawodów. Młodzi Austriacy – Stefan Kraft czy Michael Hayboeck też będą chcieli udowodnić, że są najlepsi w tym sezonie. Peter Prevc, Roman Koudelka i Noriaki Kasai – tych zawodników zawsze trzeba uważać za faworytów, szczególnie na Prevca, którego forma przed Mistrzostwami Świata w Falun zaczyna rosnąć. Do rywalizacji powróci również Gregor Schlierenzauer, który zrezygnował z konkursów Pucharu Świata w Sapporo w celu spokojnego potrenowania w domu i wyeliminowania błędów, które w ostatnim czasie w swoich skokach popełniał.

Program zawodów w Willingen:

Piątek, 30.01.2015

14:00 – oficjalny trening

16:15 – kwalifikacje

18:00 – konkurs indywidualny

 Sobota, 31.01.2015

15:00 – seria próbna

16:00 – konkurs drużynowy

 Niedziela, 01.02.2015

13:30 – kwalifikacje

15:00 – konkurs indywidualny

Transmisje z zawodów na żywo będzie można zobaczyć na TVP1 oraz Eurosporcie. Dostępna będzie również relacja tekstowa na berkutschi.com

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.