PŚ w Willingen: Polacy nokautują w konkursie drużynowym

Polacy nie dali dzisiaj rywalom najmniejszych szans. W konkursie drużynowym w Willingen zwyciężyli z przewagą 79,2 pkt. Podium uzupełnili Niemcy i Słoweńcy.

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zdecydowanie zwyciężyła w dzisiejszym konkursie drużynowym w Willingen. Prowadziliśmy już od pierwszego skoku Piotr Żyły, który poszybował najdalej na 146 m. W drugiej grupie kroku dotrzymał mu Jakub Wolny, który wylądował na 140,5 m. W trudniejszych warunkach skakał Dawid Kubacki, który uzyskał 120,5 m. Kamil Stoch przy najmocniejszym wietrze w plecy skoczył 132 m. Każdy z nich uzyskał najlepszy wynik w swojej grupie i po pierwszej serii mieli ponad 44,4  pkt przewagi nad drugą Japonią. W drugiej serii Polacy nie spuścili z tonu. Żyła uzyskał 129 m. Jakub Wolny ponownie poszybował daleko na 141,5 m. Znacznie lepiej niż w pierwszym skoku spisał się Kubacki, który uzyskał 135 m. Kamil Stoch postawił “kropkę nad i” i uzyskał 133 m.

O ile pierwsze miejsce zarezerwowane było dla Polaków, to za ich plecami była zacięta walką o podium. Ostatecznie drugie miejsce zajęli Niemcy. Gospodarze w składzie: Karl Geiger, Richard Freitag, Markus Eisenbichler i Stephan Leyhe do Polaków stracili aż 79,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy. Anze Semenic, Peter Prevc, Jernej Damjan i Timi Zajc do Niemców stracili 26,2 pkt. Do Polaków aż 105,4 pkt.

Pełne wyniki konkursu

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Według nieoficjalnych wyników indywidualnych najlepszy dziś był Jakub Wolny, drugi Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch. Dawid Kubacki uzyskał dziesiąty wynik. Już o godz. 18:15 początek kwalifikacji do sobotniego i niedzielnego konkusu.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.