PŚ w Willingen: Polacy biorą odwet za Zakopane (lista startowa)

DSC0653-1024x683

Przed nami trzeci w tym sezonie drużynowy konkurs Pucharu Świata. Na skoczni w Willingen o kolejne zwycięstwo, tym razem przed własną publicznością powalczą Niemcy, ale plany pokrzyżować spróbują im Polacy. 

W pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie na skoczni w Klingenthal triumfowali Polacy. Przed tygodniem w Zakopanem zwycięstwo odnieśli Niemcy. Dzisiaj na Mühlenkopfschanze o zwycięstwo powalczy dziewięć drużyn: Finlandia, Rosja, Japonia, Czechy, Słowenia, Norwegia, Austria, Niemcy oraz Polska. Polacy po raz drugi w historii wystąpią jako liderzy Pucharu Narodów. W naszej drużynie jako pierwszy zaprezentuje się Piotr Żyła, następnie Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz lider Pucharu Świata Kamil Stoch.

Lista startowa konkursu drużynowego 

Do tej na skoczni w Willingen rozegrano 15 konkursów drużynowych. W ostatnich latach Polakom nie udało się stanąć tutaj na podium. Chociaż indywidualnymi osiągnięciami na tej skoczni mogą pochwalić się Kamil Stoch, który zwyciężał tutaj już trzykrotnie oraz Adam Małysz, który był rekordzistą tej skoczni.

Pierwsza seria konkursu drużynowego zaplanowana jest na godz. 16:05. O godz. 15:00 ma rozpocząć się seria próbna. Transmisję z zawodów można będzie zobaczyć na antenie TVP1 oraz Eurosport1. Czy Polacy ponownie wskoczą na podium? A może powalczą o zwycięstwo? Trzymamy kciuki!

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.