PŚ w Willingen. Pierwszy trening dla Johanssona. Druga seria odwołana

Fot. M. Król

Pucharowy weekend w Willingen rozpoczął się od loteryjnej serii treningowej, podczas której podmuchy dochodziły nawet do 2 metrów na sekundę. Najlepszy wynik uzyskał Robert Johansson (149 m). W “trójce” uplasowali się również Andrzej Stękała i Ryoyu Kobayashi. Druga runda została przerwana po 38 skokach przez niesprzyjające warunki.

Fot. M. Król

Podczas pierwszej z zaplanowanych na dziś dwóch serii treningowych ogromny wpływ na wyniki miał towarzyszący skoczkom wiatr. Najlepszy wynik uzyskał Robert Johansson (149 m), jednak to nie on był autorem najdłuższego skoku. Metr dalej od Norwega wylądował Andrzej Stękała, który uplasował się tuż za nim. Wirtualne podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi (146,5 m). W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch reprezentantów Polski – piąty był Dawid Kubacki (143,5 m), a ósmy Jakub Wolny (143,5 m). Szóstą pozycję zajął lider Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud (132,5 m), a dziesiątą wicelider – Markus Eisenbichler (124,5 m).

Pełne wyniki treningu

Druga seria została przerwana i odwołana po 38 próbach. Powodem były niesprzyjające warunki wietrzne. W momencie anulowania serii na czele tabeli plasował się Bor Pavlovcic (149 m), który o ponad 20 punktów wyprzedzał drugiego Martina Hamanna (132 m). W “dziesiątce” plasowało się dwóch Polaków. Szóstą pozycję zajmował Klemens Murańka (140 m), a na dziewiątym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł (129 m).

Źródło: informacja własna