PŚ w Willingen. Norwegia triumfuje w mikście, magiczna granica przekroczona

fot. Kamila Żyła

W konkursie drużyn mieszanych najlepsza okazała się reprezentacja Norwegii, która wyprzedziła Austrię i Niemcy. Zdołano rozegrać tylko jedną serię. Silny wiatr pod narty uniemożliwił uczciwą rywalizację. Timi Zajc doleciał na niebotyczną odległość 161,5 m, ale nie był w stanie ustać skoku.

fot. Kamila Żyła

Wypaczone zawody

Wiatr i padający deszcz sprawiły iż ciężko było mówić o normalnej rywalizacji. Przekonał się o tym dobitnie Timi Zajc, który doleciał na niesamowitą odległość 161,5 m, na której nie miał szans ustać skoku. Na szczęście wszystko wskazuje na to, iż Słoweńcowi nic się nie stało. Wcześniej na 154,5 m podobną przygodę miała Japonka Yuki Ito.

Norwegia przed Polską

Norwegia dzięki temu zwycięstwu wyprzedziła w Pucharze Narodów Polskę (mowa oczywiście o panach), której dziś nie było. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Anna Odine Stroem, Marius Lindvik, Silje Opseth i Halvor Egner Granerud. Austria pokazała się w zestawieniu: Chiara Kreuzer, Jan Hoerl, Eva Pinkelnig i Stefan Kraft. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze: Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus, Andreas Wellinger.

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna