PŚ w Willingen: Kwalifikacje dla Leyhe, komplet Polaków w konkursie

15:47, 08.02.2020 Marta Grzyb Aktualizacja: 16:16, 08.02.2020

Stephan Leyhe z Niemiec okazał się najlepszy w kwalifikacjach poprzedzających sobotni konkurs indywidualny. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątej pozycji. W sumie prawo udziału w konkursie wywalczyło siedmiu Polaków.

Pierwszym liderem trzeciej edycji cyklu Willingen Five został reprezentant Niemiec, Stephan Leyhe, który w kwalifikacjach o 9,3 punktu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Stefana Krafta z Austrii. Podium pierwszej z pięciu serii rozgrywanego w Niemczech turnieju uzupełnił Słoweniec, Timi Zajc, który stracił do zwycięzcy 12,2 punktu.

Do sobotniego i niedzielnego konkursu awansowali wszyscy podopieczni Michała Doleżala, którzy wzięli udział w serii kwalifikacyjnej. Najlepiej spośród nich spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątej lokacie (+22,3 pkt). Siedemnaste miejsce zajął Dawid Kubacki, dziewiętnaste - Jakub Wolny, dwudzieste trzecie - Piotr Żyła, trzydzieste piąte - Klemens Murańka, czterdzieste czwarte - Aleksander Zniszczoł, natomiast czterdzieste ósme - Andrzej Stękała.