PŚ w Willingen: Kwalifikacje dla Leyhe, komplet Polaków w konkursie

Stephan Leyhe z Niemiec okazał się najlepszy w kwalifikacjach poprzedzających sobotni konkurs indywidualny. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątej pozycji. W sumie prawo udziału w konkursie wywalczyło siedmiu Polaków.

Pierwszym liderem trzeciej edycji cyklu Willingen Five został reprezentant Niemiec, Stephan Leyhe, który w kwalifikacjach o 9,3 punktu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Stefana Krafta z Austrii. Podium pierwszej z pięciu serii rozgrywanego w Niemczech turnieju uzupełnił Słoweniec, Timi Zajc, który stracił do zwycięzcy 12,2 punktu.

Do sobotniego i niedzielnego konkursu awansowali wszyscy podopieczni Michała Doleżala, którzy wzięli udział w serii kwalifikacyjnej. Najlepiej spośród nich spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątej lokacie (+22,3 pkt). Siedemnaste miejsce zajął Dawid Kubacki, dziewiętnaste – Jakub Wolny, dwudzieste trzecie – Piotr Żyła, trzydzieste piąte – Klemens Murańka, czterdzieste czwarte – Aleksander Zniszczoł, natomiast czterdzieste ósme – Andrzej Stękała.

Wyniki kwalifikacji

Na godzinę 16:00 zaplanowano początek konkursu indywidualnego.

Źródło: informacja własna