PŚ w Willingen: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, bardzo dobra postawa Polaków

Markus Eisenbichler wygrał piątkowe kwalifikacje i został pierwszym liderem tegorocznego cyklu Willingen Five. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzecie Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce znalazł się także Kamil Stoch. Wszyscy biało-czerwoni awansowali do jutrzejszego konkursu.

Dzisiejsza rywalizacja w Willingen stanowiła spore wyzwanie dla skoczków. Kwalifikacje były już piątą i ostatnią próbą sił zawodników. Najlepiej spisał się w nich Marius Eisenbichler, który tym samym został liderem cyklu Willingen Five. Niemiec zanotował jedną z najlepszych odległości dnia – 146 m – i wyprzedził o 3,4 pkt reprezentanta Polski – Piotra Żyłę. 32-latek skoczył jeszcze metr dalej, jednak swoją próbę Polak oddawał przy nieco bardziej sprzyjających warunkach. Na trzeciej lokacie, z notą o 0,1 pkt gorszą od drugiego Żyły, został sklasyfikowany Stefan Kraft (145 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się również Timi Zajc oraz lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi.

W czołowej dziesiątce znalazł się również Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu ukończył kwalifikacje na ósmej pozycji. Jakub Wolny potwierdził dobrą formę na skoczni w Willingen, zajmując jedenaste miejsce. Dawid Kubacki był siedemnasty, a powracający do Pucharu Świata Stefan Hula dwudziesty ósmy. W jutrzejszym konkursie, zaliczanym do Willingen Five, ujrzymy także Macieja Kota – czterdziestego trzeciego zawodnika kwalifikacji.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.