PŚ w Willingen: Kamil Stoch z szansą na kolejną wygraną. Kto zagrozi Polakowi? (lista startowa)

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Maraton skoków w niemieckim Willingen trwa, za nami konkurs drużynowy oraz kwalifikacje będące częścią Wilingen Five. Czy po fantastycznym konkursie drużynowym nadejdą równie piękne dla Polaków zawody indywidualne?

Triumfatorem kwalifikacji okazał się reprezentant gospodarzy Markus Einsenbichler i to on przewodzi dzięki temu klasyfikacji minicyklu Willingen Five. Jednak tuż za jego plecami plasuje się Piotr Żyła, ze stratą 3,4 punktu do lidera. Pozostali Polacy również zaprezentowali się przyzwoicie w kwalifikacjach i zobaczymy ich komplet w niemieckich konkursach.

Kamil Stoch po pierwszej z pięciu części minicyklu zajmuje dziewiąte miejsce, ze stratą ponad 16 punktów do Eisenbichlera. Wydaje się jednak, że ta strata jest absolutnie do odrobienia w kolejnych czterech skokach i lider polskiej kadry nadal liczy się w rywalizacji o końcowy triumf. Dodatkowo powinna cieszyć postawa Jakuba Wolnego, który po konkursie drużynowym wyrasta na czarnego konia najbliższych zawodów.

Poza reprezentantami gospodarzy oraz Polakami do walki o zwycięstwo powinien podłączyć się Stefan Kraft, który uplasował się ledwie o 0,1 pkt za Piotrem Żyła w kwalifikacjach. Wszystko zatem wskazuje, że sobotni konkurs zapowiada się na bardzo emocjonujący z naszymi skoczkami w rolach głównych.

Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 16.00

Pełna lista startowa tutaj.

Źródło: Informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.