PŚ w Willingen: Już dziś kwalifikacje i pierwszy konkurs indywidualny! (lista startowa)

DSC_0154-CopyPrzed nami pierwszy konkurs indywidualny, rozgrywany w niemieckim Willingen. Poprzedzą go kwalifikacje, w których wystartuję 63 zawodników. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Jan Ziobro. 

Na Mühlenkopfschanze zaplanowane są dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy, który zostanie rozegrany w sobotę popołudniu. W Willingen stawiło się 63 zawodników z 16 krajów. Na liście startowej widnieją nazwiska dawno nie widzianych skoczków z Finlandii. Harri Olli i Janne Ahonen wracają do rywalizacji po treningach, które odbyli pod okiem byłego trenera Adama Małysza – Hannu Lepistoe. Przypomnijmy, że Janne Ahonen razem z Jurij Tepesem są rekordzistami skoczni w Willingen (obydwaj uzyskali 152 metry).

Reprezentować nasz kraj będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Maciej Kot wystąpi dziś w roli przedskoczka, natomiast w niedziele zastąpi w składzie któregoś ze swoich kolegów z reprezentacji i weźmie udział w kwalifikacjach.

Na godz. 14:00 zaplanowane zostały dwie serie treningowe. Kwalifikacje powinny się rozpocząć o godz. 16:15. a konkurs o godz. 18:00. Niestety prognozy pogody na dzisiejsze popołudnie, jak i na cały weekend w Willingen nie są optymistyczne. Ma wiać dosyć silny wiatr (ok. 4-5 m/s) oraz sypać intensywnie śnieg.

Pełna lista startowa piątkowych kwalifikacji

Relacje tekstową z treningów, kwalifikacji i konkursu można śledzić dzięki portalowi berkutschi.com. Konkurs na żywo transmitowany będzie na kanale TVP1 oraz Eurosport.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.