PŚ w Willingen. Halvor Egner Granerud zwycięża, Kamil Stoch trzeci

18:33, 30.01.2021 Krzysztof Wichowski Aktualizacja: 19:25, 30.01.2021

W sobotę, na Mulehnkopfschanze odbył się loteryjny konkurs indywidualny. Najlepszy w Niemczech , okazał się Halvor Egner Granerud, za raz za nim uplasowali się Daniel Andre Tande i Kamil Stoch. Tuż za podium znalazł się Słoweniec Bor Pavlovcic.  W czołowej dziesiątce, prócz trzeciego Stocha, znaleźli się również 5. Dawid Kubacki i 9. Piotr Żyła.

©SC Willingen

Pierwsza seria konkursowa należała do dwóch Norwegów. Najpierw 145 metrów skoczył Daniel Andre Tande, a potem do niego dołączył Halvor Egner Granerud, który poszybował na 147 metr i o 0,4 punkta wyprzedzał swojego kolegę z drużyny. Na półmetku rywalizacji za Norwegami plasował się Bor Pavlovcic z Słoweni. Zaraz za nim zameldował się Kamil Stoch, który po dobrym skoku na 142,5 metra, tracił do Słoweńca zaledwie 0,3 punktu. Po za Kamilem w czołowej dziesiątce na miejscu 8. uplasował się Dawid Kubacki. Do drugiej serii awansowali również 15. Piotr Żyła, 21. Andrzej Stękała i 27. Jakub Wolny. Po za nimi 32 był rekordzista skoczni Klemens Murańka i 34 Aleksander Zniszczoł. Największymi zaskoczeniami 1 serii, byli: 9. Simon Amman i 11. Vladimir Zografski.

Drugą serię fatalnym skokiem na 118 metrów, rozpoczął Kanadyjczyk Mackenzie Boyd Clowes. Na pierwszy skok poza granicę 130 metra, czekaliśmy do skoku Jakuba Wolnego, który skoczył 138 metrów i ostatecznie zajął miejsce 17. Natomiast pierwszy skokiem poza granicę 140 metra, musieliśmy czekać na startującego bezpośrednio za doświadczonym Polakiem - Daniela Hubera, skoczył on 142,5 metra.  Kolejnym Polakiem był Andrzej Stękała, ten skoczył 132,5 metra i ostatecznie zajął miejsce 20. Kolejny z naszych reprezentantów Piotra Żyła, w finałowym skoku poleciał na 141 metr i ostatecznie z 15. pozycji przesunął się na miejsce 7. Kolejnym z naszych zawodników był Dawid Kubacki. Ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni poleciał na 140 metr i ostatecznie z 7. miejsca przesunął się na miejsce 5. Ostatnim z naszych zawodników był Kamil Stoch, nasz trzykrotny mistrz olimpijski, skacząc 135,5 metra ostatecznie wyprzedził Bora Pavlovcica i zajął 3 miejsce. Nie pokonani okazali się Daniel Andre Tande ( 140,5 metra , 2 miejsce) i Halvor Egner Granerud (145,5 metra i zwycięstwo)