PŚ w Willingen. Granerud prowadzi po pierwszej serii. Spora strata Kubackiego

Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii konkursu PŚ w Willingen. Norweg ma wyraźną przewagę nad Anze Laniskiem ze Słowenii. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, ale jego strata do lidera wynosi aż 13 punktów. Do drugiej serii zakwalifikowało się 5 naszych reprezentantów. 

Screen- Eurosport

Odlot czołowej trójki

Halvor Egner Granerud po raz kolejny w tym sezonie pokazał wielką moc. Norweg z obniżonej belki doleciał prawie do 150 metra i po pierwszej serii konkursu w Willingen prowadzi z przewagą kilku punktów nad Anze Laniskiem. Wyraźnie większą stratę ma do Norwega nasz Dawid Kubacki. Trzeci zawodnik pierwszej serii traci do lidera aż 13 “oczek”. Czwartą pozycję zajmuje Stefan Kraft, który jednak ma ponad 10 punktów straty do Dawida.

Wielki ścisk za plecami Dawida

O ile różnice punktowe w między czołową czwórką są bardzo duże, o tyle w dalszej części klasyfikacji mamy prawdziwy ścisk. Pomiędzy czwartym Kraftem, a dwunastym Forfangiem, jest bowiem zaledwie 3,6 punktu różnicy. W tym gronie znajduje się nasz Piotr Żyła, który zajmuje 11 lokatę po pierwszej serii. W rundzie finałowej zobaczymy także trzech kolejnych Polaków. Aleksander Zniszczoł zajmuje 17 pozycję, a 21 jest Paweł Wąsek. Nieudany skok oddał Kamil Stoch, który znajduje się dopiero na 26 miejscu.

Wyniki

Źródło: informacja własna