PŚ w Willingen: Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

DSC_0999Za nami już dwa polskie weekendy z zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem cała karuzela przenosi się na zachód do Willingen. Na liście startowej dzisiejszych kwalifikacji widnieje zaledwie 55 nazwisk. 

Obiekt Mühlenkopfschanze w Willingen będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w ten weekend. Dziś zaplanowano kwalifikacje, które rozpocząć się mają o 18:00. Dwie i półgodziny wcześniej zaplanowano treningi. Na liście startowej eliminacji znajduje się tylko 55 nazwisk. Trzeba przyznać, że w porównaniu z Zakopanem, niemieckie konkursy wypadają pod względem frekwencji słabo. W ostatnim konkursie w Polsce startowało 69 skoczków i to bez naszej grupy narodowej. Dawno nie było tak dużej absencji o tej porze sezonu, kiedy zawody odbywają się w Europie. Emocji jednak nie powinno brakować, gdyż na starcie pojawi się cała światowa czołówka. Miejscowi kibice żałują jednak, że nie zobaczą Severina Freunda. Niemiec sezon zimowy ma już za sobą z powodu kontuzji więzadeł.

W zupełnie innych nastrojach do zawodów przystępują nasi reprezentanci. Aż troje z szóstki, która została wytypowana do składu Polski na te konkursy, ma zagwarantowany udział w konkursie. Wszystko to dlatego, że cały czas trzech naszych zawodników znajduje się w “10” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prócz lidera stawki w czołówce znajdują się Maciej Kot oraz Piotr Żyła. W kwalifikacjach udział wezmą zatem Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jan Ziobro. Liczymy, że cała trójka awansuje do konkursu niedzielnego. W sobotę zawody drużynowe. Skład naszej ekipy powinniśmy poznać bezpośrednio po kwalifikacjach.

Transmisja dzisiejszych kwalifikacji w Eurosporcie 1 oraz na antenie Radia Gol.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.