PŚ w Willingen: Dziś ostatnia próba przed Pjongczang. Kto pojedzie w roli faworyta? (lista startowa)

Przed nami ostatni sprawdzian na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Na starcie dzisiejszego konkursu indywidualnego zobaczymy 56 zawodników z 13 krajów. Czy Daniel Andre Tande wygra kolejny konkurs oraz cały Turniej Willingen Five? A może przeszkodzi mu Kamil Stoch lub Richard Freitag?

Do cyklu Willingen Five zaliczamy dwa konkursy indywidualne oraz kwalifikacje, na które składa się w sumie pięć skoków. Podczas piątkowych kwalifikacji zwyciężył Kamil Stoch przed Richardem Freitagiem oraz Danielem Andre Tande.  W sobotnim konkursie indywidualnym triumfował Daniel Andre Tande, drugi był Richard Freitag, a podium uzupełnił Dawid Kubacki. Kamil Stoch sklasyfikowany został tuż za podium. Polak w klasyfikacji generalnej turnieju Willingen Five sklasyfikowany jest na trzecim miejscu, tracąc do Daniela Andre Tandego 4,6 punktu, drugi jest Richard Freitag.

Na godzinę 9:30 zaplanowano początek serii próbnej, a o 10:20 rozegrana zostanie pierwsza seria konkursowa. Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 32. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 39. Maciej Kot, 42. Piotr Żyła, 46. Stefan Hula, 49. Dawid Kubacki oraz 55. Kamil Stoch.

Lista startowa

Program zawodów:

Niedziela 04.02.2018

9:30 – seria próbna

10:20 – pierwsza seria konkursowa

Transmisję z zawodów można śledzić na antenie TVP1 oraz Eurosport1. Zapowiada się bardzo emocjonujący konkurs z dalekimi lotami.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.