PŚ w Willingen. Dziś finał mini cyklu na Mühlenkopfschanze (lista startowa)

fot. M. Król

Już dzisiaj finał Willingen Six. Na półmetku rywalizacji liderem cyklu jest Halvor Egner Granerud z przewagą 12,6 punktu nad drugim Danielem Andre Tande. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki. W czołowej 10 jest jeszcze trzech innych Polaków. Kto po dzisiejszych zmaganiach sięgnie po główną nagrodę? 

fot. M. Król

Przed zawodnikami jeszcze trzy skoki zaliczane do całego turnieju. O 14:45 przystąpią do kwalifikacji, o 16:15 wystartuje pierwsza seria niedzielnego konkursu. Po sobotnich dosyć loteryjnych zawodach, prognozy na dzisiejsze zmagania są bardziej optymistyczne. Wiatr nie powinien przekraczać 2m/s.

Po 3 z 6 skokach w turnieju prowadzi lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Po dwóch równych i dalekich skokach w konkursie wskoczył na pierwszą pozycję wyprzedzając swojego rodaka Daniela Andre Tandego o 12,6 punktu. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, który ma tylko 0,3 przewagi nad Markusem Eisenbichlerem. Czołową piątkę zamyka kolejny Polak, Piotr Żyła. Na szóstym miejscu plasuje się następny reprezentant Norwegii Marius Lindvik. Zaraz za jego plecami jest Kamil Stoch, który traci do niego tylko 0,1 punktu. Ósmą lokatę zajmuje Słoweniec Bor Pavlovcic, który w sobotę zajął czwarte miejsce. Czołową dziesiątkę uzupełnia jeszcze Ryoyu Kobayashi i Andrzej Stękała. Pozostali polscy zawodnicy Jakub Wolny, Klemens Murańka i Olek Zniszczoł zajmują odpowiednio 23, 31 i 42 miejsce.

Wydaje się, że jeśli warunki będą równe Granerud nie powinien wypuścić zwycięstwa z rąk. Drugi Tande ma 22,3 punktu przewagi nad trzecim miejscem. Jednak walka o najniższy stopień podium będzie zacięta. Między trzecim a ósmym zawodnikiem jest jedynie 13 punktów różnicy.

Pełna lista startowa

 

Źródło: informacja własna