PŚ w Willingen. Czas na prestiżowe niemieckie zawody (składy ekip)

W najbliższy weekend czekają nas zawody w niemieckim Willingen. Na skoczni, na której odległości powyżej 150 metrów są czymś może nie powszechnym, ale specjalnie nie dziwią. Większość ekip już potwierdziło składy, w których zaprezentują się w niemieckim kurorcie.

Niemcy w składzie krajowym, powrót Geigera

Zacznijmy od gospodarzy, którzy wystąpią w powiększonym składzie. Dwunastu zawodników reprezentować będzie naszego zachodniego sąsiada. Zwraca uwagę powrót Karla Geigera, który według informacji zamieszczonych na stronie federacji nie może się doczekać już zawodów. Niemcy reprezentować będą: Finn Braun, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe, Justin Lisso, Pius Paschke, Philip Raimund, Luca Roth, Constantin Schmid, David Siegel i Andreas Wellinger.

Huber wraca po długiej przerwie

Austriacy zgłosili siedmiu zawodników. To Stefan Kraft, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Michael Hayboeck, Daniel Tschofenig, Clemens Aigner i Daniel Huber. Huber wraca po poważnej kontuzji. Ostatni raz widzieliśmy go w Wiśle. Aigner, Tschofenig i Hayboeck wracają po krótszej przerwie spowodowanej grypą.

Mało niespodzianek w składach

Norwegowie także wystąpią w sile siedmiu zawodników. To Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Kristoffer Eriksen Sundal, Bendik Jakobsen Heggli i Fredrik Villumstad. Tyle samo stanie na starcie Słoweńców. To Anze Lanisek, Timi Zajc, Peter Prevc, Ziga Jelar, Domen Prevc, Lovro Kos i Zak Mogel.

Polacy mogą wystawić sześciu zawodników. Niespodzianek nie ma. Do Willingen polecą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Mniejsze ekipy wystawili Finowie. Kraj niegdysiejszej potęgi reprezentować będą Antti Aalto, Niko Kytoesaho i Eetu Nousiaien. Trójka Amerykanów to Decker Dean, Casey Larson i Andrew Urlaub.

Kilka niewiadomych

Nie wszystkie drużyny jeszcze potwierdziły składy. Choć można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż zobaczymy Włochów Alexa Insama i Giovanniego Bresadola. Turków – Fatiha Ardę Ipcioglu i Muhammada Ali Bedira, czy Bułgara Władimira Zografskiego. W przypadku potwierdzenia składów artykuł będzie aktualizowany.

źródła: PZN, DSV, ÖSV, NRK, jiji.jp, krone.at, skiforbundet.no, Twitter