PŚ w Willingen: Anders Fannemel najlepszy w serii próbnej!

SAM_2835Anders Fannemel wygrał serie próbną przed konkursem drużynowym w Willingen. Tuż za nim uplasował się Richard Freitag i Anders Jacobsen. Kamil Stoch zajął 6 miejsce. 

Fannemel szybując na 144 metr, oddał drugi najdłuższy skok w serii próbnej. Dalej, lecz tylko o metr skoczył jego rodak Anders Jacobsen, który znalazł się na 3 pozycji. Dwóch Norwegów podzielił Richard Freitag dzięki lądowaniu na 142 metrze z niższej belki. Czołową piątkę uzupełnił Jurij Tepes i Severin Freund.

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch uplasował się na 6 lokacie. Odległość dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi wyniosła 136 metrów. Pozostali nasi reprezentanci spisali się nieco gorzej. Piotr Żyła (130 m) był 18, Aleksander Zniszczoł (123 m) 23, a Klemens Murańka (123,5 m) 28.

Podczas serii próbnej organizatorzy mieli chwilowy problem z windą. Uległa ona awarii i zawodnicy nie mogli dostać się na górę skoczni. Wszystko zostało jednak szybko naprawione i skoczkowie mogli kontynuować trening.

Początek pierwszej serii konkursu drużynowego zaplanowany jest na godzinę 16:00. Transmisja z zawodów na TVP1 oraz Eurosporcie.

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.